Our Business Status During COVID-19 (CLICK HERE - ساعات کار کتابفروشی در دوران قرنطینه (اینجا را کلیک کنید

In order to prevent the spread of COVID-19, our bookstore is open on weekdays from 10am to 5pm (closed on weekends).
Meanwhile we will ship online orders with Canada Post (Canada, USA and Worldwide).
Please be aware: Delivery times may be longer than normal. We do appreciate your understanding of the situation.
بازدید کننده و خریدار گرامی بخاطر پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، کتابفروشی در حال حاضر فقط در روزهای هفته (دوشنبه تا آدینه) و از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر باز است، اما برای رفاه حال شما بخش فروش آنلاین فعال هست و مشکلی برای ارسال کتاب به سراسر کانادا و امریکا و بقیه نقاط جهان وجود ندارد
لطفن فقط در نظر بگیرید که بنا به شرایط موجود زمان ارسال و دریافت سفارش‌ها ممکن است چند روزی بیشتر از قبل باشد – با سپاس

چگونه علاقه به مطالعه را در فرزندانمان ایجاد کنیم؟

چگونه علاقه به مطالعه را در فرزندانمان ایجاد کنیم؟

پیشنهاد‌های یکی از نویسندگان سایت آمازون

کریستین مائه نویسنده آمریکایی و عضو سرویس نویسندگان آمازون تکنیک‌هایی برای علاقمند کردن کودکان به کتاب‌خوانی پیشنهاد کرده است

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از افسپرینگ، تحقیقات نشان داده بیشتر کسانی که به کتاب و کتابخوانی علاقه دارند والدینی داشته‌اند که در دوران کودکی لحظات شیرین و گرمی را هنگام خواندن داستان‌ها برای آنها ساخته و پرداخته‌اند. همانطور که تکنولوژی با سرعت پیشرفت می‌کند سرعت عادت کودکان نیز به این دستگاه‌های عجیب و غریب الکترونیک بیشتر می‌شود و در این میان والدین درصدد پیدا کردن راهکارهایی برای علاقمند کردن کودکان به مطالعه کتاب و دوری از دستگاه‌های دیجیتال هستند.

کودکان باید از همان ابتدا به کتاب خواندن عادت کنند و از لحظات خود بهترین استفاده را داشته باشند. اما در دوره‌ای که کودکان و نوجوانان مدام با تبلت و بازی‌های کامپیوتری مشغول هستند چگونه می‌توان آن‌ها را به کتاب و مطالعه علاقه‌مند کرد.

کریستین مائه نویسنده آمریکایی و عضو سرویس نویسندگان آمازون تکنیک‌هایی برای علاقمند کردن کودکان به کتاب‌خوانی پیشنهاد کرده است. وی تجربه خود را با علاقمند کردن فرزندانش به کتاب هری پاتر با موفقیت آزمایش کرده است و اعتقاد دارد والدین می‌توانند با رعایت نکات زیر در علاقمند کردن کودکان به کتاب موثر واقع شوند:

همان کتابی را برای کودکان بخوانید که خودتان خوانده و دوست دارید. هیچ وقت کتابی که حال شما را خوب نمی‌کند برای کودکان نخوانید چون این حس منفی به کودکان منتقل می‌شود. بهتر است کتابی انتخاب کنید که فیلم سینمایی با اقتباس از آن ساخته شده باشد و بعد از مطالعه کتاب همراه فرزندان خود به تماشای فیلم بنشینید.

یکی از راه‌های علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه کتاب این است که کتاب کودکانتان را با صدای بلند برای خودتان بخوانید تا کودک با شنیدن داستان نظرش به سمت کتاب جلب شود. همچنین زمانی که کتاب کودکان را می‌خوانید می‌توانید حرف‌های مشترک مفیدی با کودکان داشته باشید، پس می‌توانید مدام درباره کتاب‌های مختلف با آنها صحبت کنید. همچنین زمانی که کودکان ببینند که شما کتاب آنها را می‌خوانید به کتابشان علاقه‌ی بیشتری پیدا می‌کنند و احساس بهتری نسبت به کتاب خود خواهند داشت.

برای کتاب خواندن کودکان جایزه تعیین کنید. مثلاً می‌توانید ساعت‌های خواب کودکان را به خاطر کتاب خواندن به تاخیر بیندازید یا اجازه دهید صبح‌ها کمی بیشتر بخوابند.

زمان خاصی را به عنوان زمان خواندن داستان در نظر بگیرید. این مورد به خصوص برای کودکان نوپا بسیار مهم است. زمان قصه سرایی نباید طولانی باشد. در این مواقع کیفیت از همه چیز مهم تر است، اما سعی کنید آن را به صورت برنامه‌ای منظم در هر روز دنبال کنید.

تعیین محلی برای کتاب خواندن یکی از ضروریات است. در خانه مکانی خاص برای مطالعه کتاب تعیین کنید و خودتان نیز از همان مکان برای خواندن کتاب برای کودکان استفاده کنید. گوشه‌ای از خانه با تعدادی بالش و وسایل راحتی همراه با چند کتاب برای فرزندتان تدارک ببینید. کودکان عاشق چنین مکان‌هایی در خانه هستند. در این مکان با او به کتابخوانی مشغول شوید و با هم آنجا را به محلی تبدیل کنید که صرفاً برای مطالعه و کتابخوانی استفاده می‌شود.

آشنایی با کتابخانه و کتابفروشی‌های جذاب شهر یکی از برنامه‌هایی است که معمولاً خانواده‌های اهل فرهنگ برای فرزندانشان تدارک می‌بینند. کتابفروشی‌های خاص و جذاب برای کودکان نیز جذاب است. قفسه‌های کتاب با جلد‌های رنگارنگ برای کودکان جذاب است. از همین جذابیت برای کتاب خواندن کودکان استفاده ممکن را ببرید.

برگرفته از کانال تلگرام نشر پنجره

Add your comment

preloader